ترمینیشن
ترمینیشن termination چیست؟
۲۰ تیر, ۱۳۹۴
فایروال امنیتی SBC ویپ چیست؟
۳۰ شهریور, ۱۳۹۴

مقاله آموزش استریسک Asterisk که یکی از محبوب ترین سیستم های تلفنی کد باز است. با کمک استریسک Asterisk می‌توان برنامه‌های کاربردی زیادی برای یک شبکه ارتباط تلفنی تعریف کرد و آنها را به راحتی توسعه دارد. با آموزش استریسک Asterisk و به کمک نرم‌افزار استریسک یک رایانه معمولی که مانند سیستم‌های خانگی مجهز به پردازنده x86 است تبدیل به یک سرور ارتباطی می‌شود. استریسک Asterisk متن‌باز است و روی لینوکس نصب می‌شود پس توسعه آن هم کار دشواری نیست. با آموزش استریسک و به کمک چند خط کد می‌توان قابلیت‌های زیادی به استریسک اضافه کرد. استریسک Asterisk چهارچوبی برای ایجاد ارتباط می باشد.

به صورت ساده سیستم استریسک Asterisk ، کامپیوترمعمولی را به یک سرور ارتباطی تبدیل می کند وبا استفاده از شبکه داده ها به تبادل صدا و تصویر می پردازد. سیستم استریسک قابلیت استفاده در شرکت های کوچک وبزرگ ومراکز مخابراتی را به عنوان یک سیستم تلفنی کامل داراست . می توان از آموزش استریسک Asterisk آدر توسعه شبکه ارتباطی پیشین و ایجاد ارتباط بین شبکه های موجود نیز استفاده کرد. استریسک توسط شرکت Digium پشتیبانی می‌شود.

آموزش استریسک

آموزش استریسک

این پروژه در سال ۱۹۹۹توسط مارک اسپنسر(Mark spencer) مدیر عامل شرکتDigium در قالب GNU/GPL پایه گذاری شد.از آن زمان تاکنون آموزش استریسک به وسیله افراد بسیاری در سراسر دنیا مورد استفاده،ارزیابی و توسعه قرار گرفته است.

قابلیت ها ومزایای استریسک بر دیگر سیستم ها چیست؟

عصاره ای از تکامل امکانات ارتباطی و تکنولوژی در بستر چندگانه ارتباطی که به شما اجازه کارکردی آسان و انعطاف پذیر را درست بر اساس نیازمندی هایتان می دهد. آموزش استریسک Asterisk و استفاده از آن باعث داشتن سیستم قابل اعتماد و با ثبات می باشد همچنین دارای کاربردی آسان و قابلیت ارتقا می باشد.

بر پایه ی آموزش استریسک Asterisk  امروزه بیش از یک میلیون سیستم در بیش از صد وهفتاد کشور دنیا ایجاد شده است.

آموزش امکانات سیستم استریسک:

Business Phone System / IP PBX

VoIP Gateway

Voicemail Server

Conference Bridge

Call Center

IVR Server

.

.

.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه لطفا به سایر مقالات  استریسک مراجعه فرمایید.