راه اندازی مرکز تلفن یا مرکز تماس (Call Center)

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی ویپ
تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی ویپ (VoIP)
۲۲ دی, ۱۳۹۳
ماشین مجازی
تنظیمات ماشین مجازی (VMWare)
۲۲ دی, ۱۳۹۳
نمایش همه
مدیریت مرکز تماس

مدیریت مرکز تماس

راه‌اندازی مرکز تلفن
آنچه تا اینجا مطالعه کردید مقدمات راه اندازی مرکز تلفن بود و پس از این باید مراحلی را برای اجرای یک IP-PBX طی کنیم. خوشبختانه این کار پیچیدگی زیادی ندارد و در چند گام می‌توانید این مرکز را تنظیم کنید.

مدیریت مرکز تماس

مدیریت مرکز تماس

برای راه‌اندازی یک مرکز تلفن دو راه‌حل وجود دارد؛ اول اینکه یک رایانه را به طور کامل به مرکز تلفن اختصاص دهید و دوم می‌توانید از یک ماشین مجازی روی یک سرور قوی استفاده کنید. در این حالت با کمک برنامه‌های مجازی‌سازی مثل VMWare یا VirrtualBox ابتدا یک ماشین مجازی بسازید و سپس الستیکس را روی آن نصب کنید. بعد از اینکه فایل ISO را دانلود کردید اگر یک رایانه مستقل را برای مرکز تلفن در نظر گرفته‌اید فایل را روی یک CD رایت کنید و پس از آن در بایوس، تنظیمات بوت را روی درایو نوری قرار دهید.

برای ماشین‌های مجازی نیازی به این کار نیست و می‌توانید به طور مستقیم آدرس فایل ISO را بدهید. در ادامه الستیکس را روی یک ماشین مجازی VMWare نصب می‌کنیم. در این توضیحات از نسخه ۹٫۰٫۱ برنامه VMWare و نسخه ۶۴ بیتی ۲٫۳ Elastix استفاده شده است. اگر قصد استفاده حرفه‌ای دارید توصیه می‌شود به جای ماشین‌های مجازی از یک رایانه مستقل استفاده کنید.