عملکرد و انواع گیت وی های ویپ
عملکرد و انواع گیت وی های ویپ
4 سپتامبر, 2016
امکانات گیت وی voip
امکانات گیت وی voip
14 سپتامبر, 2016
نمایش همه
خدمات مرکز تماس

خدمات مرکز تماس

از جمله خدمات مرکز تماس را می توان به دو بخش تقسیم نمود:
1- خدمات مرکز تماس در بخش پشتیبانی و کمک مشتریان
2- خدمات مرکز تماس در بخش بازاریابی و فروش
در بخش اول مراکز تماس جهت پاسخ گویی سوالات فنی مشتریان ایجاد می شود مدیریت مرکز تماس با ارائه راهنمایی جهت استفاده از نرم افزار ها، محصولات و … در این بخش تشکیل می گردد. این نوع مرکز تماس به سوال های مشخصی که درباره مشکلات مشتریان در مورد نحوه استفاده، نصب و … می باشد پاسخ می دهد. این بخش جهت بررسی شکایات و نیز متقاعد کردن آن ها نیز کاربرد دارد .
در بخش دوم مدیریت مرکز تماس به جهت بازاریابی و فروش ایجاد می شود در این شکل از مرکز تماس فعالیت های بازاریابی تلفنی توسط اپراتورهای آموزش دیده صورت می گیرد در این بخش تماس های دریافتی و خروجی وجود دارد و بعد از متقاعد نمودن افراد، خرید توسط آن ها صورت می گیرد. معمولا از اهداف اصلی در بازاریابی تلفنی در مرکز تماس، انجام نظرسنجی، فروش بیشتر محصولات، بازاریابی و سنجش میزان رضایت مشتریان از محصولات و خدمات صورت می گیرد.

ارزیابی خدمات مرکز تماس

از جمله بخش هایی که در ارزیابی خدمات مرکز تماس مورد توجه قرار می گیرد میزان کیفیت و امتیازات کیفی مرکز تماس می باشد که با توجه به عملکرد اپراتورها در طی تماس صورت گرفته و تجربه کلی آن ها صورت می گیرد. مدیریت مرکز تماس باید توانایی این بخش را داشته باشد تا بتواند به مکالمه های کارشناسان در زمان تماس شنود داشته باشد.
ارزیابی مرکز تماس در رابطه با حل مشکلات: مقدار حل مشکلات در تماس های اول ، جز بخش های کیفی می باشد چناچه نیازی به تماس مجدد  و پیگیری درخواست نباشد این موضوع نشانه ای بر کیفیت مرکز تماس می باشد. رضایت مشتری از مرکز تماس، جز اصلی ترین بخش های ارزیابی کیفی این بخش می باشد ارزیابی این موضوع به وسیله مرکز سیستم تلفنی گویا و نظر سنجی پس از تماس مشتریان صورت می گیرد. ارزیابی میانگین زمان مکالمات در مرکز تماس، سنجیدن میزان زمان مکالمه، زمان انتظار و زمان استراحت بعد از مکالمه اپراتورها است که البته به این بخش ایراداتی نیز وارد است ولی یک مرکز تماس موفق می تواند با کمترین زمان ممکن مشکل و سوال مشتری را به شکل کامل پاسخ دهد.

خدمات مرکز تماس چیست؟
Rate this post