در مراکز تماس، یکی از مهم‌ترین نیازها برای مدیران، امکان گزارش‌گیری از عملکرد اپراتورها هست. اگر بخواهید در مرکز تماس از تمام تماس‌های داخلی، ورودی، و خروجی گزارش تهیه کنید، افزونه گزارش تماس این‌کار را انجام می‌دهد. با استفاده از این افزونه می‌توانید از وضعیت فعالیت هر واحد مطلع شوید و به توسعه آن واحد کمک کنید. افزونه گزارش تماس، امکان تحلیل گزارش تماس اپراتورها براساس تعداد تماس‌های موفق و تماس‌های بی‌پاسخ را فراهم می‌کند.
برای مثال با استفاده از افزونه گزارش تماس می‌توانید تماس‌های ورودی موفق یک داخلی و تماس‌های خروجی همان داخلی را پیدا کنید. همچنین می‌توانید متوجه شوید چه داخلی‌هایی در شرکت شما با یک شماره تلفن خاص تماس گرفته‌اند.
از دیگر امکانات مهم افزونه گزارش تماس، دریافت فایل صوتی مکالمات است؛ با استفاده از این امکان مدیران مرکزتماس می‌توانند به بررسی نحوه پاسخ‌گویی به مشتری اپراتورها بپردازند و با اطلاع از نقاط قوت و ضعف هر واحد و هر اپراتور، به بهبود عملکرد مرکزتماس کمک کنند.

امکانات

امکان گزارش‌گیری به‌صورت دسته‌جمعی یا یک داخلی خاص در بازه‌های زمانی مختلف
امکان دریافت فایل‌های مکالمه ضبط شده به صورت دسته‌جمعی یا تکی
امکان حذف فایل مکالمه ضبط شده همراه با نمایش نام کاربر حذف کننده
امکان نمایش نموداری از میزان تماس‌های موفق و ناموفق به‌تفکیک ورودی، خروجی و داخلی

کاربردها

تهیه آمار از میزان تماس‌های ورودی، خروجی و داخلی به تفکیک واحدهای سازمانی
تحلیل مکالمات هر اپراتور یا هر واحد در مرکز تماس در بازه‌های زمانی مختلف
برای دریافت گزارش تماس، به صفحه پیش فاکتور نرم افزار ماهان ویپ مراجعه کنید و یا با شماره 02187273 تماس بگیرید تا کارشناسان ماهان‌ویپ اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.