زمانی‌که تعداد تماس‌های ورودی یک شرکت بیشتر از تعداد اپراتورهایی هست که پاسخ می‌دهند، صف انتظار یا صف تماس مفید خواهد بود. صف انتظار یک حافظه از تماس‌های ورودی است که باید پاسخ داده شوند و طی آن کسی که زودتر تماس گرفته باشد، زودتر پاسخ داده خواهد شد. شما برای این ماژول می‌توانید اعلان صوتی تعریف کنید، به این صورت که به تماس گیرنده زمان پاسخگویی و جایگاه وی در صف اطلاع داده خواهد شد.
افزونه گزارش تحلیلی صف نیز به استفاده بهینه‌تر از صف انتظار کمک می‌کند. با استفاده از این افزونه مدیریت مرکزتماس ماهان‌ویپ می‌توان به تعداد تلاش مشتری برای برقراری تماس با اپراتور، پیش‌بینی وضعیت صف در تاریخ‌های مشخص و غیره درست پیدا کرد. از دیگر افزونه‌های مفید برای صف، می‌توان به افزونه ورود و خروج از صف اشاره نمود. با استفاده از این افزونه امکان ورود و خروج اپراتورهای پاسخگو از صف نیز فراهم می‌شود. برای مثال اپراتور با شماره‌گیری عدد 400 وارد صف می‌شود و یا از آن خارج خواهد شد.

امکانات:

امکان پاسخ‌دهی به تماس‌گیرنده‌ها به ترتیب ورود آن‌ها به صف
امکان توزیع تماس بین اپراتورها به صورت دلخواه
امکان اعلام زمان انتظار در صف
امکان ایجاد اولویت پاسخ‌دهی به اپراتورها

کاربردها:

معطل نشدن تماس گیرنده‌ها و افزایش رضایتمندی آن‌ها
اطلاع به تماس‌گیرنده‌ها از زمان انتظار آن‌ها در صف

برای دریافت امکان صف انتظار، به صفحه پیش فاکتور نرم افزار ماهان ویپ مراجعه کنید و یا با شماره 02187273 تماس بگیرید تا کارشناسان ماهان‌ویپ اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.