افزونه گزارش تحلیلی صف در نرم افزار مدیریت مرکز تماس ماهان‌ویپ ، این امکان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا تمام اتفاقاتی که در صف رخ می‌دهد را بررسی کند. برای نمونه می‌توان به گزارش تماس‌های از دست رفته در صف ، تماس‌های قطع شده توسط پاسخگو، تماس‌های قطع شده توسط مشتری، بررسی وضعیت داخلی و غیره دست پیدا کرد.
این گزارش در لحظه و بازه زمانی مد نظر شما در اختیارتان قرار خواهد گرفت. درنتیجه می‌توانید از گزارش صف ، به بهبود عملکرد مرکز تماس کمک کنید.
از دیگر ویژگی‌های این افزونه می‌توان به گزارش گيرى ازصورتحساب هزينه تماس به تفكيک تعداد و مدت تماس‌ها و به تفکیک هر پروفایل اشاره کرد. همچنین می‌توانید تعداد دفعات تلاش مشتری برای برقراری تماس با اپراتور را مشاهده نمایید.
پیش بینی و اعلام وضعیت تقریبی صف در تاریخ معین و نمایش نمودار آماری و تهیه خروجی اکسل از تمامی گزارشات از دیگر ویژگی‌های افزونه گزارش تفصیلی صف در نرم افزار مدیریت مرکز تماس ماهان ویپ است.

امکانات

امکان مشاهده تعداد دفعات تلاش مشتری برای برقراری تماس با اپراتور
امکان گزارش گیری از تماس‌های از دست رفته
بررسی وضعیت داخلی ها
امکان پیش بینی و اعلام وضعیت تقریبی صف در تاریخ معین

کاربردها

بررسی و تحلیل تمام اتفاقاتی که در صف رخ می‌دهد
بررسی عملکرد اپراتورها در پاسخگویی


برای دریافت افزونه گزارش تحلیلی صف، به صفحه پیش فاکتور نرم افزار ماهان ویپ مراجعه کنید و یا با شماره 02187273 تماس بگیرید تا کارشناسان ماهان‌ویپ اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.