سیستم گیت وی ویپ
عملکرد شبکه آی پی و سیستم گیت وی ویپ
28 جولای, 2016
مزایای گیت وی voip
مزایای گیت وی VOIP
4 آگوست, 2016
نمایش همه
مفهوم گیت وی ویپ

مفهوم گیت وی ویپ

برخلاف پیشرفت های صورت گرفته در زمینه تکنولوژی ویپ و سایر خدمات آن نظیر تلفن ویپ و تجهیزات نرم افزاری یا سخت افزاری آن هنوز اغلب کاربران با برخی از اصطلاحات مرتبط با ویپ آشنا نیستند یا این که درک مفهوم این عبارات برایشان کمی دشوار است. گیت وی VOIP نیز یکی از اصطلاحات رایج اما کمی مبهم در زمینه فناوری ویپ می باشد که قبل از استفاده از سرویس ویپ بهتر است با مفهوم گیت وی ویپ آشنا شد.

گیت وی VOIP چیست؟

اساسا علت ابهامی که در درک گیت وی VOIP وجود دارد می تواند به ابهام در مورد چرایی و چگونگی ساختار ویپ و استفاده از آن توسط کاربر مربوط شود. یکی از تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی ویپ , گیت وی ویپ می باشد که کاربر باید برای استفاده از سرویس ویپ از این گیت وی ها که توسط ارائه دهندگان سرویس ویپ میزبانی میشوند استفاده کند.
در سرویس ویپ ترافیک تلفنی و آنالوگ به ترافیک دیجیتالی تبدیل میشود. در ترافیک تلفنی تکنیک مالتی پلکسینگ یا TDM به کار برده میشود که با استفاده از سرویس ویپ این تکنیک توسط پروتکل های اینترنتی ویپ اجرا میشود.

نحوه عملکرد گیت وی VOIP

در سیستم ویپ ترافیک از شبکه های عمومی PSTN به وسیله گیت وی های ویپ به پک یا بسته های دیجیتالی تبدیل میشود. با این کار بسته های اطلاعاتی در شبکه های محلی LAN و سایر شبکه های مبتنی بر IP قابل انتقال میشوند. در مقابل ترافیک دیجیتالی از طریق گیت وی یا دروازه های ویپ برای تبدیل به ترافیک آنالوگ متنقل میشوند. در یک کلام می توان گیت وی را پلی میان شبکه IP و PSTN دانست. برای کارکرد صحیح دروازه یا گیت وی ویپ پروتکل و کدهایی که استفاده می کنیم باید با تلفن ویپ و سیستم آن سازگار باشند؛ در غیر این صورت کیفیت تماس ها کاهش می یابد.

مفهوم گیت وی VOIP
Rate this post