02187273

تلفن نرم‌افزاری چیست؟

تلفن نرم‌افزاری چیست؟

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

تلفن نرم‌افزاری چیست؟

تلفن نرم‌افزاری یک برنامه نرم‌افزاری است که امکان برقراری تماس بر بستر ویپ VoIP را فراهم می‌کند.

بیشتر تلفن‌های نرم‌افزاری با استفاده از یک هدست و میکروفون کار می‌کنند تا اپراتورها بدون نیاز به تلفن‌های سخت‌افزاری به‌سادگی بتوانند پاسخگوی تماس‌ها باشند. در بعضی از شرکت‌ها تلفن‌های نرم‌افزاری را تلفن ویپ نیز می‌نامند.

اگرچه پیش از این از تلفن‌های نرم‌افزاری بیشتر برای کاربران خانگی و با استفاده از تلفن‌های همراه کاربرد داشت، اما امروز تلفن‌هاینرم‌افزاری در سازمان‌های کوچک و‌ بزرگی که برای مدیریت مرکز تماس از نرم‌افزار ویپ استفاده می‌کنند، جایگزین تلفن‌های رومیزیشده است.

نحوه استفاده از تلفن‌های نرم‌افزاری

با استفاده از یک تلفن نرم‌افزاری، کارمندان می‌توانند تماس‌های شرکت را در هر جایی که هستند دریافت و برقرار کنند. این فناوری برای کارمندان دورکار یا افرادی که به هر دلیلی به تلفن رومیزی در دفتر خود دسترسی ندارند مناسب است. درنتیجه تیچ تماس مهمی در سازمان از دست نخواهد رفت و امکان پاسخگویی به تماس‌ها حتی در خارج از مجموعه، خارج از شهر یا کسور نیز وجود خواهد داشت.

پهنای باند لازم برای تلفن‌های نرم‌افزاری

در بیشتر مواقع اپراتورها در محل شرکت از تلفن نرم‌افزاری استفاده می‌کنند و این موضوع به صرفه‌جویی در خرید تلفن و‌ فضای اشغال شده توسط تلفن‌های رومیزی کمک می‌کند. تماس‌هایی که در شرکت برقرار می‌شوند، نیاز به پهنای باند بالایی ندارند. اما مدیران شبکه در شرکت‌ها باید برای افرادی که خارج از محل شرکت، خصوصاً در سفر از تلفن‌ نرم‌افزاری استفاده می‌کنند، پهنای باند مناسبی فراهم کنند.

 

مدیران شبکه چطور میزان ترافیک تماس‌ها و تجربه کاربری اپراتورها در استفاده از تلفن تحت شبکه را بررسی می‌کنند؟

بررسی گزارش صف و تماس‌ها که توسط نرم افزار مدیریت مرکزتماس ثبت می‌شود، می‌تواند به مدیران مرکز تماس کمک کند تا نحوه تعامل اپراتورها با تلفن نرم افزاری را تحلیل کنند. بررسی‌های ماهان ارتباط در استفاده از نرم‌افزار ویپ نشان می‌دهد اپراتورها با استفاده از تلفن‌های نر‌م‌افزاری به سادگی و با تمرکز بالا تماس‌ها را پاسخ می‌دهند.

 

دانلود تلفن‌های نرم‌افزاری

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02187273 تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما در ماهان ارتباط شما را یاری نمایند.