AMI چیست؟
 AMI چیست؟
20 ژوئن, 2019
استانداردهای مرکز تماس
استانداردهای مرکز تماس
22 آگوست, 2019
نمایش همه
IVR چیست؟

IVR چیست؟

IVR مخفف چیست؟

چطور شرکتی که مرکز پشتیبانی دارد می تواند اطمینان حاصل کند خدماتی که ارائه می دهد نه تنها با رعایت استانداردها تحویل داده می شوند، بلکه  از رضایتمندی کامل مشتریان نیز بهره مند است؟ یک راه حل بسیار ساده برای نظارت بر خدماتی که توسط مرکز تماس ارائه می‌شود، ایجاد یک نظرسنجی جهت جمع آوری بازخورد مشتریان است. گوش دادن به صدای کارشناسان مرکز تماس اولین قدم برای حفظ کیفیت بالای خدمات ارائه شده به مشتریان است. یکی از روش های مرسوم در جمع آوری چنین بازخوردهایی، راه اندازی نظرسنجی تلفن گویا (IVR – Interactive Voice Response) است.

تلفن گویا چه مزایایی دارد؟

از تلفن گویا می توان در شرایط مختلف استفاده های متنوعی کرد. تلفن گویا یک نظرسنجی تلفنی از پیش ضبط شده است که مشتری با استفاده از اعداد، به سوالات نظرسنجی پاسخ می دهد.

نظرسنجی ورودی

در این روش مشتری با استفاده از ایمیل، نامه و یا ابزارهای چاپی به انجام نظرسنجی دعوت می شود.

نظرسنجی خروجی

در یک نظرسنجی خروجی، مشتری به صورت خودکار و بااستفاده از اطلاعاتی که از ایشان در سیستم ثبت شده باشد دعوت به انجام نظرسنجی می‌شود. در این روش درنظر گرفتن حجم تماس مشتری‌ها و تحلیل میزان تماس ها اهمیت ویژه‌ای دارد.

نظرسنجی انتقال تماس

طی این روش کارشناس مرکز تماس مشتری را به شرکت در نظرسنجی که در انتهای مکالمه پخش می‌شود دعوت می‌کند. این روش یکی از بهترین روش‌های نظرسنجی است چرا که توسط آن مشتری بلافاصله پس از گفتگو با کارشناس مرکز تماس، بازخورد خود را ثبت می‌کند و از صحت و دقت بالاتری در پاسخگویی برخوردار است.

بهترین روش‌های استفاده از تلفن گویا

نظرسنجی بازخورد مشتری ها معمولاً براساس مقیاس 1 تا 10 هست، اما این مقیاس ممکن است با مشکلاتی مواجه شود برای مثال ممکن است اعداد دو رقمی در سیستم تلفن گویا ثبت نشود و فقط رقم اول آن ثبت شود. از همین رو استفاده از مقیاس های 5 یا 7 رقمی برای پیشگیری از چنین مشکلاتی بیشتر توصیه می‌شود.

 طول نظرسنجی

از آن جایی که نظرسنجی تلفن گویا به صورت خودکار است احتمال اینکه شنونده تلفن را قطع کند زیاد است، پس حتماً باید مدت زمان نظرسنجی و سوالاتی که که از مخاطب پرسیده می شود، کسل کننده نباشند. سعی کنید با بهره گیری از بهترین و کلیدی ترین سوالات، نظرسنجی را به خلاصه ترین حالت ممکن ضبط کنید. همچنین بهتر است سوالات کلیدی را ابتدای نظرسنجی قرار دهید تا در صورتی که مخاطب نظرسنجی را تا انتها ادامه نداد به سوالات مهم که در نظر داشته اید پاسخ داده شود.

سوالات تشریحی

یکی از روش های برگزاری نظرسنجی استفاده از سوالات تشریحی هست، اما باید در نظر داشت که مخاطب این سبک سوالات را زیاد دوست ندارد، پس در تعداد و نوع پرسش های تشریحی دقت کنید.

 

در آخر این نکته را در نظر داشته باشید که تعامل مشتری  و شرکت همیشه به نفع شرکت است و نه تنها به بهبود رضایت مشتری منجر می شود، بلکه با تحلیل این داده شرکت می تواند در راستای توسعه فعالیت خود تلاش کند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نظرسنجی با استفاده از تلفن گویا با شماره 02187273 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ماهان ویپ اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند.

 

 

منبع: confirmit

 

IVR چیست؟
Rate this post