چرا از مرکز تماس استفاده کنیم؟
چرا از مرکز تماس استفاده کنیم؟
24 اکتبر, 2017
مروری بر شاخص‌های عملکرد کلیدی مرکز تماس
مروری بر شاخص‌های عملکرد کلیدی مرکز تماس
28 اکتبر, 2017
نمایش همه
چطور یک خط ویپ داشته باشیم؟

چطور یک خط ویپ داشته باشیم؟

پیش از این‌که برایتان درباره چگونگی گرفتن یک خط ویپ بگوییم، ابتدا باید درباره این‌که خط ویپ چیست توضیح دهیم.
خط ویپ ظاهراً مثل خط‌های معمولی تلفن است و به همان صورت هم کار می کند، اما کاربر را از روی شبکه IP شناسایی می کند تا از روی PSTN. با استفاده از این خطوط، کاربران می‌توانند به صورت همیشه و معمول خود با یک شماره تماس بگیرند.

درهرصورت تفاوت‌های بسیاری بین خطوط ویپ و شماره‌های معمولی وجود دارد که این‌جا به تعدادی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

خط‌های ویپ با یک دستگاه خاص مرتبط نیستند، بلکه با کاربران ارتباط دارند. درواقع یک شماره می‌تواند برای برقراری یا دریافت تماس از چندین دستگاه مانند تلفن‌های نرم‌افزاری، کامپیوتر، تلفن، تبلت و حتی انواع تلفن‌های ثابت آنالوگ با آداپتور مورد استفاده قرار بگیرد.
خطوط ویپ به یک مکان جغرافیایی خاص محدود نیستند و خط‌هایی که شماره‌های آن نشان‌دهنده یک مکان خاص است با ویپ بی‌معنی است. معمولاً مشاغل از این قابلیت برای شماره‌های داخلی شرکت استفاده می‌کنند و تماس‌های داخلی هزینه‌ای ندارند.
خطوط ویپ به‌طور طبیعی قابلیت جابه‌جایی دارند. کاربران به سادگی حتی اگر در حرکت (مثلاً سفر به خارج) باشند و یا حتی اگر به تلفن خود دسترسی نداشته باشند می‌توانند تماس بگیرند. این موضوع برای برقراری تماس نیز قابل استفاده است، درنتیجه کاربر می‌تواند در هرجایی که هست پاسخگوی تماس های خود باشد.

مزیت‌های خطوط تلفن ویپ

نحوه استفاده از خط‌های ثابت در چند دهه اخیر تغییری نکرده است. افراد با یکدیگر تماس می‌گیرند، پیام صوتی ارسال و دریافت می‌کنند و از ویژگی‌هایی چون شناسه تماس (Caller ID) استفاده می‌کنند. تلفن تماس ویپ، مزیت‌های بسیاری برای کاربران دارد.
 • از هر دستگاهی قابل استفاده است
  شماره‌های خط ویپ تحت شبکه و مبتنی بر فناوری IP هستند؛ این همان شبکه‌ای است که برای دسترسی به اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که هر فردی از هر دستگاهی می‌تواند به اینترنت دسترسی داشته باشد، خط‌های ویپ از هر سخت‌افزاری قابل استفاده هستند. هر فردی با هر دستگاهی مثل موبایل، تلفن‌های نرم‌افزاری، تبلت و غیره به این خطوط دسترسی داشته باشد و از هر دستگاهی که استفاده کنید مخاطب شما همان یک شماره خاص را می بیند.
 • تماس‌های ورودی می‌تواند به چند دستگاه متصل شود
  همان طور که تمامی تماس‌ها از هر دستگاهی قابل اتصال هستند، تماس‌های ورودی نیز از هر مکانی قابل پاسخ‌دهی هستند. برای نمونه هم این امکان وجود دارد که هر گاه تماسی برقرار می‌شود تمام دستگاه‌های متصل به آن زنگ بخورند (مثلاً تلفن داخل شرکت و موبایلی که خارج از شرکت استفاده می‌کنید) هم‌ اینکه اگر تماس را روی تلفن ثابت پاسخ ندادید، به موبایل شما متصل شود. این امکان برای تمام کاربران خانگی و تجاری مناسب است چرا که فارغ از این‌که کجا هستید، می‌توانید با استفاده از خط مورد نظر خود باهرجایی تماس برقرار کنید.
 • خط‌های مجازی قابل استفاده هستند
  از آن‌جایی که خطوط ویپ وابستگی مکانی ندارند، درنتیجه می‌توانند به‌عنوان خطوط مجازی مورد استفاده قرار بگیرند. در واقع شما می‌توانید این خطوط را با هرکدی که مدنظرتان هست خریداری کنید. همچنین اگر تعدادی از افراد خانواده شما خارج از ایران زندگی می کنند، با استفاده از ویپ، در هزینه‌های شما به میزان قابل توجهی صرفه‌جویی خواهد شد.
 • این خط‌ها قابلیت جابه‌جایی دارند
  با استفاده از خطوط ویپ دیگر نگران جابه‌‌جایی منزل یا محل کار خود نخواهید بود. از آن‌جایی‌که خطوط تلفن به یک خط اختصاصی متصل هستند، دیگر هیچ نگرانی‌ای در مورد انتقال خطوط به مکان دیگری نخواهد بود. این خطوط مادامی‌که به اینترنت دسترسی داشته باشید قابل استفاده هستند و هیچ‌موقع نگران تغییر مکان خود نخواهید بود.
شاید خطوط ویپ با خطوط ثابت تفاوت چشمگیری نداشته باشند، اما از امکانات و ویژگی‌های بسیار زیادی برخوردار هستند.
برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن ۰۲۱۸۷۲۷۳ یا تکمیل فرم ارسال درخواست با ما تماس حاصل نمایید. بی شک کارشناسان ماهان ویپ همواره تلاش خواهند کرد تجارب ارزنده خود را بی دریغ در اختیار شما قرار دهند پس با ما راحت باشید.

 

منبع: voipstudio

 

چطور یک خط ویپ داشته باشیم؟
Rate this post