تلفن مبتنی بر IP
تلفن مبتنی بر IP
12 اکتبر, 2017
مرکز تماس ابری  و مزیت‌های آن
مرکز تماس ابری و مزیت‌های آن
15 اکتبر, 2017
نمایش همه
۱۰ دلیل برای استفاده از IP PBX

۱۰ دلیل برای استفاده از IP PBX

IP PBX چیست؟

P PBX یک فناوری کامل برای برقراری تماس روی بستر IP است. تمام مکالمات به‌عنوان بسته صدا روی شبکه ارسال می‌شوند. این فناوری شامل روشهای متنوع ارتباطی است، از اینرو می‌تواند از طریق گیت‌وی یا مبدل به خطوط PSTN قدیمی متصل شود؛ درنتیجه کسب و کارهای مختلف می‌توانند با استفاده از این فناوری به‌سادگی ارتباطات خود را به روز کنند.

با استفاده از IP PBX، در زیرساخت مخابراتی کسب و کارها اختلالی ایجاد نمی‌شود و همچنین، کاربران می‌توانند از داخلی های قبلی شان استفاده کنند و تماس های داخلی به داخلی هزینه ای نخواد داشت، بدین صورت تماس‌های داخلی از طریق شبکه محلی مجموعه ها منتقل می‌شوند و کاربران می‌توانند بدون هیچگونه اختلالی از خط های داخلی خود استفاده کنند.

چطور IP PBX با شبکه یکپارچه می‌شود؟

IP PBX یا سیستم تلفن IP متشکل از یک یا چند تلفن سیپ، سرور IP PBX (نرم افزار مدیریت مرکز تماس) و درصورت دلخواه گیت‌وِی ویپ برای اتصال به خطوط PSTN است. کاربران سیپ، با استفاده از تلفن‌های بی‌سیم یا روی‌میزی، به سرور IP PBX متصل می‌شوند و هر زمانی بخواهند تماسی را برقرار کنند، سرور IP PBX این تماس را وصل می‌کند. IP PBX دارای فهرستی از تمام کاربران، تلفن‌ها و آدرس سیب مربوط به آن است، درنتیجه می‌تواند یک تماس داخلی را متصل کند یا تماس خارجی را برقرار نماید.

مزیت‌های استفاده از IP PBX

مزیت ۱ : نصب و راه‌اندازی آن از سیستم تلفن سانترال بسیار ساده‌تر است.

مزیت ۲: رابط کاربری تنظیمات مبتنی بر وب است، درنتیجه مدیریت آن نیز ساده‌تر است.

مزیت ۳: با استفاده از ویپ به میزان قابل توجهی در هزینه‌های نگهداری، استهلاک و تماس های بین دفاتر صرفه‌جویی می‌شود.

مزیت ۴: سیم‌‌کشی تلفن از بین می‌رود و بر روی بستر شبکه می توانید از داده و صدا بصورت همزمان استفاده کنید.

مزیت ۵: ویپ بسیار مقیاس‌پذیر است و قابل استفاده در اقصی نقاط دنیا می باشد.

مزیت ۶: خدمات به مشتری بهتر و کارایی بالاتر است از اینرو مشتری با دامنه وسیعی از امکان منحصر بفرد روبرو خواهد بود.

مزیت ۷ : هزینه با توجه به امکانات در مقایسه با سانترال به شدت مقرون بصرفه تر خواهد بود.

مزیت ۸: بدون هیچ نگرانی، شرکت را جابه‌جا کنید و خطوط تلفن را انتقال دهید.

مزیت ۹: استفاده از تلفن‌های سیپ بسیار ساده‌تر است و کارایی بسیار زیادی دارد.

در نتیجه، سرمایه‌گذاری برای خرید و راه اندازی نرم‌افزاری که مبتنی بر IP PBX است، نه‌تنها برای شرکت‌هایی که قصد خرید سیستم مدیریت تماس دارند مفیدتر است، بلکه برای شرکت‌هایی که از قبل از PBX یا سانترال استفاده می‌کردند نیز انتخاب بهتری است. شما با استفاده از IP PBX، تغییر را با صرفه‌جویی در زمان مدیریت، بهینه‌سازی، و هزینه‌های به روزرسانی مشاهده خواهید نمود؛ بی شک این فناوری بهترین گزینه برای استفاده در هر شرکتی خواهد بود.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن ۰۲۱۸۷۲۷۳ یا تکمیل فرم ارسال درخواست با ما تماس حاصل نمایید. بی شک کارشناسان ماهان ویپ همواره تلاش خواهند کرد تجارب ارزنده خود را بی دریغ در اختیار شما قرار دهند پس با ما راحت باشید.

۱۰ دلیل برای استفاده از IP PBX
Rate this post