02187273

با اصطلاحات مرتبط با ویپ آشنا شوید – قسمت دوم

با اصطلاحات مرتبط با ویپ آشنا شوید – قسمت دوم

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

PSTN

به فناوری انتقال صدا با استفاده از سیم های مسی PSTN گفته می شود که تعریف همان خطوطی هست که در منازل مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه در این سیستم انتقال اطلاعات بین مبدا و مقصد به صورت دیجیتال انجام می‌شود اما این موضوع تغییری در نحوه برقراری تماس ایجاد نمی کند. خطوط PSTN تنها محدود به برقراری تماس‌های صوتی هستند.

تلفن تحت وب

تلفن تحت وب با  نام انگلیسی web phone یکی از امکانات نرم افزار مدیریت مرکز تماس ویپ است و به تماس‌هایی گفته می‌شود که بر بستر اینترنت و به صورت رایگان برقرار می‌شود. این تماس ها با مرورگرهایی مانند کروم سازگاری دارند. از مزیت‌های تماس‌های تحت وب، عدم نیاز آن ها به گوشی های تلفن سخت افزاری یا خط تلفن است. می توانید این تماس‌ها را روی موبایل، لپ‌تاپ و تبلت خود که به اینترنت متصل هست دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سایر امکانات نرم افزار ویپ، به صفحه مدیریت مرکز مراجعه کنید.

سیپ ترانک Sip Trunk

سیپ مهم ترین پروتکل ویپ است که برای انتقال صدا جهت برقراری مکالمه روی بستر شبکه به‌کار می رود. ترانک نیز به نوعی از ارتباط گفته می شود که بیش از یک مکالمه از طریق آن برقرار خواهد شد. درنتیجه سیپ ترانک، ارتباطی است که توسط بستر شبکه امکان برقراری مکالمات فراهم می شود.

خط ایوان E1

خط ایوان یکی از سرویس های مخابراتی است که با دو نوع شماره 4 و 5 رقمی ارائه می شود و روی 30 خط قابل ارائه است. به این معنا که با یک کابل 30 خط به شما تحویل داده می شود.

 FXO

پورت های FXO و FXS در تلفن آنالوگ مورد استفاده قرار می گیرند. FXO درگاهی است که خط آنالوگ وارد آن می شود و بوق دریافت می کند. از این درگاه برای اتصال خط آنالوگ به سیستم های تلفنی استفاده می شود.

FXS

پورت FXS خط آنالوگ شهری را به دستگاه تلفن مشترک متصل می کند. در واقع fxs همان درگاهی هست که بوق را تولید می‌کند.

 

در صورتی که تمایل دارید قسمت اول این مطلب را مطالعه بفرمایید، به صفحه اصطلاحات مرتبط با ویپ مراجعه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نرم افزار مدیریت مرکز تماس ویپ با کارشناسان ماهان‌ویپ تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۰۲۱۸۷۲۷۳